Українські Карпати – місце, де Ваша душа дістанеться до неба та, поколихавшись там на перині ніжності та спокою, спуститься вниз очищеною та щасливою.

Де ж до неба ближче? На вершинах шести українських двотисячників – вершини Говерла, Бребенескул, Піп Іван, Петрос, Гутин Томнатик та Ребра.

Говерла – найвища вершина Українських Карпат та найвища точка України, висота – 2061 м над рівнем моря. Розташована на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпаття. Щороку на свята День Незалежності та День Конституції тут можна спостерігати масові сходження.

Говерла, дуже мальовнича вершина Карпат і, якщо пощастить з погодою, Ви побачите вражаючи краєвиди під час сходження.

Бребенескул – друга за висотою вершина Українських Карпат, 2032 м над рівнем моря – всього лише на 30 м нижче за Говерлу. Розташована також в масиві Чорногора, посередині хребта, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.  В хорошу погоду тут відкриваються неймовірні краєвиди та можна побачити весь Чорногірський хребет. Навіть у спекотне літо сніг тут не рідкість.

Однойменне озеро – Бребенескул – розташоване тут на висоті 1801 м над рівнем моря та вважається найвисокогірнішим озером України. Глибина озера сягає 2,8 м, а сонце, яке ховається вже в обідні часи за сусідньою вершиною Гутин Томнатик, не дасть Вам насолодитися купанням в озері – вода дуже холодна. Але досвідчені мандрівники кажуть, що туристів тут зупиняється дуже мало, тому, якщо хочете заночувати наодинці з природою – Вам сюди.

Піп Іван – третя вершина Українських Карпат, висота 2028 м над рівнем моря. Розташована також в хребті Чорногора на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Гору ще називають Чорна Гора.

Є декілька версій, звідки пішла назва Піп Іван. Хтось каже, що колись на вершині гори була скеля, яка нагадувала силует нібито схожий на попа в рясі. А хтось каже, що взагалі правильно говорити не Піп Іван, а Попіван, і що ні до яких попів чи Іванів гора відношення не має, а назва пішла від того, що постійні вітри на вершині ніколи не вщухають, вони попівають, тому і гора має бути Попіван - гора, що попіває. Але в офіційних джерелах все ж бачимо назву Піп Іван.

На вершині також розташована колишня обсерваторія Білий Слон, де зараз розташований пошуково-рятувальний пост.

Петрос – вершина що розташована на Рахівщині Закарпатської області. Висота – 2020 м над рівнем моря. Петрос часто називають Грозова Гора або Перунова вершина – погода тут дуже непостійна, щоразу тут  відбуваються грози і кажуть, що гора нібито притягує до себе всі блискавки. Тому перед сходженням на Петрос, плануйте свій похід особливо ретельно, зважаючи на непередбачувану погоду.

Гора Петрос є складнішою для сходження ніж, наприклад, Говерла, тому більшість туристичних стежок оминають Петрос. Тут дійсно небагатолюдно, і сходження на Петрос займає на 2-3 години, а 1-2 дні, білля підніжжя гори можна заночувати. З гори відкриваються чудові краєвиди – з одної сторони велична панорама Українських Карпат, а з іншої – можливо вдасться розгледіти навіть Трансільванію.

Гутин Томнатик – вершина поблизу Рахова Закарпатської Області, висота – 2016 м над рівнем моря. Озеро Бребенескул, про яке ми згадували вище, як раз розташоване між схилами Гутин Томнатик та Бребенескул.

Назва гори означає Сивий Верх – на вершині гори розташований унікальний комплекс полонин, які взимку виглядають «сивими». Погода на вершині зазвичай більш сприятлива, ніж на інших двотисячниках, є декілька витоків гірських річок, природа дуже мальовнича, тому сюди полюбляють водити туристичні групи.

Ребра – гора розташовується в центральній частині хребта Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, висота – 2001 м над рівнем моря. Найближчий населений пункт – поселення Бистрець.

Північні схили гори дуже відрізняються від звичного нам краєвиду Карпат – тут схили різко спадають вниз скелястими урвищами. Зі сторони гора Ребра нагадує тушу якоїсь величезної доісторичної тварини, яка лежить на боці та показую всім свої ребра. З вершини відкриваються чудові краєвиди Карпат.

Відпочинок в Карпатах – це дійсно відпочинок для тіла та душі. Незважаючи на те, чи Ви полюбляєте екстремальні види відпочинку, чи Вам більше до вподоби неспішна прогулянка, запевняємо - кожен знайде в Карпатах щось особисто своє, рідне.