Про що Ви думаєте, коли згадуєте смак гарячого глінтвейну?

Про довгі осінні вечори, коли Ви, загорнуті в теплу ковдру, робите ковток смачного напою, і відразу тілом розходиться та заповнює всі куточки навколо тепло та насолода?

Про веселі та теплі вечори в колі друзів чи родини, коли хтось з Ваших рідних виявляється справжнім митцем та варить глінтвейн у великій каструлі – адже по іншому на всіх не вистачить – та наливає кожному в стакан великим ополоником, обпікаючи руки та сміючись?

Про невеличку кав’ярню десь на Андріївському узвозі чи на площі Ринок, де ви берете стаканчик глінтвейну, тримаючи його в змерзлих долонях, та йдете далі гуляти містом?

У кожного поціновувача цього напою свої, особисті, спогади про глінтвейн.

А що може буте краще, ніж відпочинок в Карпатах восени з чашкою улюбленого напою!

В історії є багато згадок про глінтвейн, про його користь писав ще Гіппократ, а перші письмові джерела про цей напій виявлені у Стародавньому Римі.

Саме там, у книзі рецептів, що належала невідомому римлянину, знайшли рецепт, схожий на глінтвейн – вино з додаванням кориці, чебрецю, коріандру, гвоздики та лаврового листа. Але напій був холодним, прянощі додавали для оригінального смаку – смаку аристократів – адже спеції в той час могли дозволити собі лише заможні люди.

Трохи пізніше, в часи в Середньовіччя, в Північній Європі вже в’явилися згадки про звичний нам глінтвейну – вино, яке підігрівали та додавали до нього спеції.

Рецептів приготування глінтвейну зараз існує дуже багато. За основу беруть як червоне, так і біле вино, використовують фруктові соки, шоколад, молоко, різні гіркі настоянки, ром тощо.

Серед спецій найбільш популярними є кориця, гвоздика, кардамон, мускатний горіх, іноді додають духмяний перець, лавровий лист, табаско, імбир. Також додають фрукти – зазвичай апельсин, лимон, яблука.

Ми радимо готувати за класичним рецептом – до смаку буде всім. Міри об’єму не вказуємо, бо кількість прийнятого на душу - то вже справа кожного))

Але нагадуємо – споживайте відповідально!

Отже, наш рецепт:

  • беремо сухе червоне вино і підігріваємо його в залежності від місця Вашої дислокації – можна в каструльці на плиті, можна в казану на багатті
  • поки вино гріється – нарізаємо напівкружальцями лимони та апельсини
  • нагріваємо, але ні в якому разі не доводимо до кипіння
  • коли вино нагрілося, додаємо нарізані фрукти, спеції – ми полюбляємо палички кориці, гвоздику та зірочки анісу, та мед за смаком
  • все перемішуємо, ще трохи залишаємо на маленькому вогні, тільки щоб не кипіло
  • розливаємо глінтвейн всім по чашках і стаканах та насолоджуємося

До речі, як Ви вже в Карпатах – то і мед використовуйте місцевий. Адже кожен бджоляр Вам розповість, що саме в нього на пасіці відбувається диво, якого в жодному магазині не буває – що тільки його бджоли приносять йому той мед в своїх лапочках та самі по баночках розкладають. Магія!

Якщо хочеться спробувати чогось більш незвичного – можна приготувати Чеський глінтвейн. На один келих напою Вам знадобиться 100 мл сухого червоного вина, 10 мл лаймового соку, 30 г меду, 40 мл бехерівки (Becherovka чеська алкогольна настоянка) та 5 г кориці в паличках.

Схема приготування така ж, як і в класичному рецепті – всі рідини змішуємо та нагріваємо, не доводячи до кипіння, в кінці додаємо мед та корицю, насолоджуємося.

І наостанок додамо – в наших силах створювати магію щодня. Золота осінь, близькі поряд, такий очікуваний відпочинок в Карпатах, смачний напій з багаття – ну хіба це не магія?