Олені, олені, не бриті і не голені,
Дивні створіння - в них з мозгів стирчать коріння.

(з пісні гурту ТІК)

 

Якщо ви, так як і Віктор Бронюк, втомилися від міської асфальтної краси - рекомендуємо відвідати вольєрне господарство Карпатського національного природного парку.

Дістатися сюди можна пішки з міста Яремче, приблизно 30 хв ходу. При вході необхідно сплатити 25 грн за квиток, а далі ви побачите план-схему вольєрного господартсва. На касі також можна купити корм – якщо ви хочете годувати тварин – свій корм давати заборонено.

Першими, кого ми бачимо – представники пернатої фауни – орел могильник, канюк звичайний, фазани жовтий та золотистий, фазан вухатий, павич.

Найбільш фотогенічним виявився канюк звичайний, а особливо його дитинча – пташеня позувало, як на обкладинку. До речі, птах має непоганий апетит – дорослий канюк за добу може зїсти до 30 дрібних гризуніва це майже 11000 штук за рік.

(Канюк звичайний)

 

Наступний, не менш фотогенічний птах – фазан вухатий. Поряд з ним розташувалися також фазани жовтий та золотий.

(Фазан вухатий)

 

Цікаво, що в неволі фазани дуже рідко самостійно висиджують своє майбутнє потомство – тому поряд з фазанами затишно розташувалося сімейство домашніх курей, які і висиджують дитинчат фазанів.

Ще один гордий мешканець вольєрного господарства – орел могильник. Кажуть, що орли моногамні – складають пару на все життя. На жаль, фотографуватися з нами птах не побажав.

Проходячи далі територією господарства, ми виходимо до вольєрів з оленями та кабанами.

Площа вольєрів досить велика -  відвідувачі бачать тільки передню частину, огороджену сіткою. Де вольєри закінчуються – ми не побачили. Тому тваринам є де розгулятися.

Сімейство оленя благородного – зустрічає нас своїми благородними манерами.

(Олень благородний)

Оленів можна годувати прямо з рук. А якщо ви підніметеся вздовж вольєру вгору в напрямку птахів – ви знайдете дуже доречний отвір в паркані – там зручно фотографувати та годувати тварин. Але довго не затримуйтесь – бо ви набриднете оленю, він покаже вам язика і піде.

 

Після оленів розташований вольєр з кабанами – вересклива та гомінка родина свині дикої, або кабана дикого. Цікавий факт – згідно археологічним даним, диких свиней почали одомашнювати та розводити ще 13 000 років тому.

(Свиня дика)

Далі вольєрне господарство закінчується, але мальовнича територія Карпатського природного парку продовжується. Якщо ви ще не втомилися від піших прогулянок – рекомендуємо відвідати живописний водоспад Дівочі сльози. Йти доведеться приблизно 1,5 км. Або ж є альтернатива пішим походам – можна замовити прогулянку на конях або взяти на прокат квадроцикл.

Висота водоспада невелика – приблизно 1,7 м. Якщо будете питати у місцевих, як сюди потрапити – обовязково звернуть вашу увагу, що це вам не Ніагара - мабуть, щоб не плекали марних сподівань)) Але водоспад і місцевість біля нього насправді дуже мальовничі.

(водоспад «Дівочі сльози»)

 

.